Олександр Лопатін в етері телеканалу Україна 24
Засновник ITW Systems Олександр Лопатін в прямому етері телеканалу Україна 24 розповів про державну підтримку бізнесу в США в період пандемії коронавірусу, оцінив нещодавні законодавчі ініціативи українського Уряду щодо допомоги бізнесу та озвучив своє бачення необхідних дій для підтримки вітчизняних підприємців. Відео етеру:
Коротко наводимо тези, що пролунали в етері, а також позицію Олександра Лопатіна, яка за браком часу залишилась за кадром.
«Як реагує влада, бізнес і суспільство на пандемію в США? Уряд прийняв вже два пакети фінансової допомоги і розглядає третій. Перший пакет у розмірі $ 8.3 млрд – це допомога системі охорони здоров’я на закупівлю засобів захисту, устаткування, додаткові дослідження і т.п. Другий пакет в розмірі $ 850 млрд – це допомага населенню (виплати, скорочення податку на заробітну плату, збереження соціального пакету, податкові канікули до 180 днів, відстрочка виплати кредитів і т.п.) доступні кредити для малого та середнього бізнесу, допомога потерпілій індустрії авіаперевізників. Крім того, Федеральний Резерв США, еквівалент НБУ, знизив процентну ставку практично до нуля і розглядає можливість додаткового зниження до негативної кредитної ставки. Третій пакет допомоги, який зараз на розгляді, – це $ 1 трлн, який в основному спрямований на ліквідацію наслідків для економіки.
Тут питання не стільки в сумах, як в механізмі – влада повинна бути дійсно зацікавлена в допомозі громадянам і бізнесу.
Законодавчі ініціативи для підтримки бізнесу на час боротьби з пандемією, прийняті українським Урядом, безсумнівно, є позитивним сигналом. Як мінімум, говорять про те, що на державному рівні розуміють непросту ситуацію, в якій опинилися підприємці. Проте, є ряд підходів і заходів, які на мій погляд, українська влада могла б також взяти на озброєння. Одним з інструментів такої реальної підтримки я вважаю створення певних привілеїв для вітчизняних виробників.
Мені здається, що віддавати перевагу, при всіх інших рівних, місцевим українським виробникам, було б виправдано і доцільно. Однозначно, як антикризовий захід на період, поки ситуація не нормалізується, і економіка не почне відновлюватися».