Телефонуйте нам з 9 до 18 в робочі дні →

Замовити дзвінок

+38 050 822-50-00 або ж ви можете →

Олександр Лопатін для агенції Інтерфакс-Україна

Олександр Лопатін, засновник ITW Systems, для Interfax-Ukraine про підтримку вітчизняного виробника як крок до подолання кризи: https://cutt.ly/Yyg2UEf

Олександр Лопатін для агенції Інтерфакс-Україна23 квітня Міністерство праці США опублікувало інформацію про те, що з середини березня 26 млн американців звернулися за отриманням допомоги по безробіттю. Закриття бізнесів, втрата роботи і доходів населення в зв’язку з карантином і відповідними обмеженнями – після подолання самої епідемії, це друга за значимістю проблема в багатьох країнах. І зараз вкрай важливо на державному рівні мати механізм подолання її наслідків.

За даними Торгово-промислової палати України, рівень безробіття в країні – 13,7-15,4% – від 2,5 до 2,8 мільйона осіб. Малий і середній бізнес змушений зупиняти роботу або хоча б брати «паузу». Ряд компаній, які продовжують виплачувати зарплату в повній мірі і утримувати всіх співробітників, змушені скорочувати інші статті витрат або зазнавати збитків.

Складно спрогнозувати як буде розвиватися ситуація надалі, але вже зараз можна і потрібно створювати план виходу з кризи.

На даний момент антикризові заходи більшості держав, як розмір і розподіл антикризового бюджету, зводяться до трьох основних категорій завдань:

  • підтримка системи охорони здоров’я;
  • підтримка громадян, особливо малозабезпечених і тих, хто позбувся роботи;
  • підтримка бізнесу.

Звичайно, на реалізацію цих завдань виділяються абсолютно різні суми (наприклад, від 0.06% ВВП в Угорщині, до 4.5% ВВП в Німеччині, і до 10% ВВП в США). Але тут питання не стільки в кількості грошей, скільки в механізмі і цілі – влада повинна бути дійсно зацікавлена ​​в допомозі громадянам і бізнесу, діяти швидко, злагоджено та ефективно.

Є ряд країн, таких, як Молдова, Румунія, Грузія, Словаччина  та ін. з ВВП не більшим, а то і меншим, ніж ВВП України, але при цьому вони провадили ряд антикризових заходів з вельми позитивними результатами. Існує ряд підходів, які українська влада могла б також взяти на озброєння, так як ці заходи не несуть фінансового навантаження на бюджет країни, але є досить ефективними.

Одним з інструментів такої реальної підтримки може бути створення певних привілеїв для вітчизняних виробників. Як показує світова практика, такі програми вже реалізовуються низкою країн і доводять свою ефективність. Адже, долаючи епідемію, підключаючи всі можливості для порятунку своїх компаній і допомоги населенню, зберігаючи робочі місця в кризовий період, українські виробники мають право розраховувати на певні преференції. Від держави це не вимагає ніяких фінансових вкладень, а бізнесу дозволить відновитися і продовжити роботу після подолання епідемії.

Наприклад, якщо взяти США, хорошим прикладом підтримки вітчизняного бізнесу є американська програма енергоефективності. Суть в тому, що з одного боку, держава надає фінансову підтримку організаціям ( “зелені” тарифи, доступні кредити), які впроваджують енергоефективні рішення, а з іншого – умовою отримання державної підтримки є покупка продукції американського виробництва (Made in America). Така модель працює і підтримується платниками податків, так як сприяє підтримці і розвитку місцевого бізнесу, створенню робочих місць.

Кілька років тому мене приємно здивував приклад Бахрейну і їх досвід підтримки вітчизняного бізнесу. Під час моєї бізнес-зустрічі з їх міністром енергетики, він розповів про привілеї для місцевих виробників: за участі навіть в державних тендерах, якщо пропозиція місцевого виробника не перевищує вартості інших пропозицій на аналогічний товар більш ніж на 15%, то перевага віддається місцевому виробнику. Логіка очевидна: місцеве виробництво – це податкові надходження, робочі місця, зарплати, які через споживчі витрати, дають додаткові вливання в економіку і доходи держави.

Так само ефективним заходом підтримки і розвитку бізнесу є податок на виведений капітал, як альтернатива податку на прибуток. Якщо бізнес не виводить кошти з бізнесу, а реінвестує їх в розширення і розвиток, то ці кошти неправильно розглядати, як отриманий прибуток і оподатковувати. Розширення виробництва – значить нові робочі місця, закупівля обладнання і матеріалів, збільшення оборотів та ін. Це, в свою чергу, принесе надходження в бюджет держави за допомогою інших податків, таких, як ПДВ.

Безумовно, пандемія COVID-19 – це трагедія, яка торкнулася практично всього світу. Такого ніхто не чекав і, як результат, до такого ніхто не був достатньо підготовлений. Тому, наслідки COVID-19 для населення і економіки у величезній мірі залежать від своєчасності дій держави, системності підходів та стратегічних рішень.

Інтерв’ю Олександра Лопатіна президенту АСС Андрію Гундеру
Подробнее
13 тра
Інтерв’ю Олександра Лопатіна президенту АСС Андрію Гундеру
ITW Systems взяла участь у онлайн зустрічі з в.о. першого заступника голови КМДА
Подробнее
6 тра
ITW Systems взяла участь у онлайн зустрічі з в.о. першого заступника голови КМДА
Олександр Лопатін для агенції Інтерфакс-Україна
Подробнее
4 тра
Олександр Лопатін для агенції Інтерфакс-Україна
covid
Подробнее
27 кві
Режим роботи ITW Systems на час подовження карантину
alexander lopatin
Подробнее
22 кві
Олександр Лопатін, ITW Systems : основний і безцінний ресурс нашої компанії – це люди
ITW
Подробнее
17 кві
Онлайн зустріч з Юлією Ковалів
Вплив COVID-19 на бізнес в Україні - повторне опитування АСС та Deloitte
Подробнее
11 кві
Вплив COVID-19 на бізнес в Україні – повторне опитування АСС та Deloitte
О. Лопатін
Подробнее
30 бер
Держава має подбати про механізм підтримки вітчизняних виробників – засновник ITW Systems Олександр Лопатін
Подробнее
25 бер
Олександр Лопатін в етері телеканалу Україна 24
Подробнее
20 бер
Як впливає епідемія COVID-19 на бізнес в Україні?
itw systems
Подробнее
13 бер
До уваги наших партнерів!
Олександр Лопатін в етері Obozrevatel TV
Подробнее
26 лют
Олександр Лопатін в етері Obozrevatel TV
Фото: офіційне інтернет-представництво Президента України
Подробнее
25 лют
Позицію ITW Systems озвучено під час зустрічі із Президентом України
itw systems
Подробнее
14 лют
Інтелтек Україна на AmCham Ukraine Annual Members Appreciation Reception 2020
Американська торговельна палата в Україні.
Подробнее
7 лют
Здобутки американського бізнесу в Україні обговорювали під час візиту Держсекретаря США
©2023
- ТОВ «Інтелтек Україна». Всі права захищено.
Top